Sporun Tanımı
Spor Nedir?
 

Spor : Spor beden eğitimi faaliyetlerini özelleştirerek çeşitli branşlarda somutlaşmış üst düzeyde yapıldığında fizyolojik psikolojik estetik teknik özellikleri gerekli kılan yarışmaya dayalı ve katı kurallarla çevrili bir tekinliktir. Spor başarıyı genişletme ve yarışmada üstün gelme amacını içerir. Bunun için bedensel açıdan daha yetenekli olanların seçilmesi ve seçilenlerin sürekli ve yoğun bir eğitimle yetiştirilmeleri gerekir. Spor gerçek anlamda başarı gücünün artırılması ve kişisel açıdan en yüksek noktaya çıkarılması yolunda gösterilen yoğun çabadır.

 

Spor :  Spor, insanın oyun  dürtüsünden kaynaklanan kuralları belirlenmiş,ölçülebilen, değerlendirilebilen, performansa dönük yarışma biçiminde yapılan,amacı serbest motorsal etkinliklerdir.

A.ORHUN

 

Spor :Spor,İnsanın genel bedensel becerileri yoluyla bir rakiple karşılıklı etkileşim içinde bulunularak yapılan yarışmaya dönük oyun biçimlerinin her türlüsüdür.

G.LÜSCHEN

 

Spor :Kendine özgü kuralları olan,bu kurallarla yönetilen,kuralların dışına çıkıldığında anlamını yitiren,bireysel yada takım halinde yapılan,kazanmaya yönelik bedensel etkinliklerin tümüne spor denir.

 

Spor :Spor,boş zamanları değerlendirmek,dinlenmek,kendini iyilik halinde bulundurmak yada performans yetisini geliştirmek amacıyla,oyun  yada yarışma biçimleriyle düzenlenen,her türlü motorsal özellikleri kapsayan bir olgudur.

 H.MEUSEL

 

Spor :Spor,bireyin özgür istenci ile yapılan belli değer ölçülerine sahip,kendine özgü töresi olan;yarışma,doğa sevgisi ve sevinci taşıyan,geliştirilmiş ve tipikleştirilmiş kuralları olan,mükemmel olmayı amaçlayan bedensel bir etkinliktir.

C.DİEM

 
 

Beden Eğitimi | Beden Eğitimi ve Spor | Beden Eğitimi Yıllık Planları | Günlük Planlar | Zümre Toplantıları | Egzersiz Planları | Performans Görevi | Proje Görevi

* This site does NOT store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites. * Bu site ismi verilen dosyaların kendilerini barındırmamaktadır. Sitede verilen linklerin yasalara aykırı kullanımı karşısında oluşabilecek her türlü zarar ve mesuliyetten bedenegitimci.org sorumlu değildir...


MKPortal C1.2.2 ©2003-2008 mkportal.it
Bu safya 0.02914 saniyede 16 sorguyla oluşturuldu