19 Ocak 2018, 12:25:25 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Arama
  Ana Sayfa   PORTAL ONLINE DESTEK Yardım Otomatik Index Etiket Google Tagged Giriş Yap Kayıt  

Reklamlar

REKLAM ALANLARI

Konu Bilgileri
Konu BasligiKonu: KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ
Cevap SayisiCevap Sayisi: 0 cevap var
Okunma SayısıOkunma Sayısı 2730 defa
Bu Konuyu Görüntüleyenler0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ  (Okunma Sayısı 2730 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kocahal
Üye Bilgileri Normal Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 35830

www.bedenegitimci.org
Sitemize Hoş Geldiniz..

« : 16 Kasım 2009, 03:20:41 »

Mesaj: KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ

Bilindigi gibi KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı) ilk olarak 1999 yılında DMS adıyla yapılan ve her yıl ÖSYM tarafından düzenlenen kamu görevlerine ilk defa atanacaklar için yapılan sınavdır Sınav 1999 ve 2000 yıllarında DMS, 2001 yılında KMS ve 2002 yılından itibaren de KPSS adıyla düzenlenmiştir 10 yıllık bir süreçten geçen kpss sınav sisteminde çok büyük değişimler yaşandı.Bu değişiklikler sistemin şeklinde olmayıp tamamen bir içsel değişim geçirdi.Geçmişten bu yana doğru baktığımızda ögretmen adaylarının başarısının giderek azaldıgını görüyoruz yada öyle gösteriyorlar.Ben öyle gösterdiklerine inanıyorum.Bunun nedenini şu şekilde size açıklamak istiyorum; sizlerinde bildiği gibi 2007 Kpss sınavında a grubundan 90 ve b grubundan 90 netler yapan bir ögretmen adayının aldıgı puan 75 iken,2009 Kpss sınavında a grubundan 75 ve b grubundan 75 netler yapan bir ögretmen adayının aldıgı puan 76 dır.Bunu standart sapma denen bir hesaplama sistemine baglıyorlar.Arada 30 net olmasına ragmen 2009 daki ögretmen adayı daha fazla puan alabiliyor.Bunun nedeni ise tüm ögretmen adaylarının düşük netler yapmasıdır.Buraya kadar herşey normal şekilde işliyor gibi görünüyor.Dikkat etmemiz gereken nokta şu; Kpss sınavının giderek zorlaşması daha dogrusu şöyle bir tabir kullanmak istiyorum ,Kpss sınavının giderek bilinmezlige ve saçmalıga sürüklendigi noktada artık bir ögretmenin yeterliligini ölçmekten çıkmakta ve başka bir noktaya gelmektedir.Ögretmen adayları için sınavın zorlugu yada kolaylıgı herkes tarafından eşit oldugundan dolayı bir sorunun olmadıgı gibi gösteriyorlar.Fakat çok ince bir ayrıntı,psikolojik bir baskı politikası izliyorlar.Kpss için zorlugu yada kolaylıgı ögretmen alımında bir kriter degildir,eger 100 Beden Eğitimi Ögretmeni alınacaksa 1000 kişi 90 puanın üstünde de alsa en yeterli 100 kişi alıncaktır yani kendileri açısından bir sorun yok.Fakat sınavı zorlaştırmanın amaçları farklı bu da çogu kişi üzerinde etki sağlıyor ve başarıyorlar. Bunu yapmalarının nedeni ise ögretmen adaylarının psikolojilerini bozup,atanmama nedenlerinin kendinden dolayı oldugunu düşündürmekdir.Bu şekildeki sınavlarla ögretmen adaylarının kendi içlerinde şu soruları sordurmaya yöneltiyorlar ve tahmin ediyorum ki hepimiz bunları kendi içimizde söylemeye başladık ve onlarda politikasında iyi yol izliyorlar.

-       - A grubundan 80 net bile yapamadım atanamam tabi…

-       - B grubundan 30 yanlış yaparsam beni nasıl atasınlar…

-       - Toplamda 150 net yapmışım adamlar atamaz tabi…

-       - Demek ki yeterince çalışmamışım…

-       - Yapsaydık atarlardı işte yapamadık…

-       - Kpss’yi eleştirecegime yapsaydımda atansaydım…

-       - Adamlar haklı kardeşim yapamıyoruz işte…

Gibi daha buraya yazamadıgım bir çok soruyu kendi içimizde yaşıyoruz.Bunları yaparak kendilerinin haklı bizim ise işe yaramaz,yetersiz bir kişi gibi gösteriyorlar.Bunu da söyledigim gibi dolaylı olarak sınavın üzerinde yaptıgı bazı oyunlarla ögretmen adaylarının pisikolojileriyle oynayıp,sorunun bizde oldugunu zorla kabul ettiriyorlar.

Bu oynanan oyunun ve psikolojik baskının farkında olalım ve kendimizi onların hakimiyetiyle  yönlendirilen biri kişi yapmıyalım.Ben inanıyorum ki her ögretmen hakkettigi yere gelicektir.

Hasan Kocahal

Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu Mezunu

Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle Twitter Ekle Google Ekle Yahoo Ekle Del.icio.us Ekle Stumbleupon Ekle Technorati Ekle Digg Ekle Furl Ekle Newsvine Ekle Reddit Ekle Linkedin Ekle Friendfeed Ekle

kocahal Imza Seçmediniz.Profilinizden imzanizi seçebilirsiniz..

Robot Linkler
Altarnatif Linkler
Offline Pasif

View Profile
Re: KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ
« Posted on: 19 Ocak 2018, 12:25:25 »

uyari
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle www.bedenegitimci.org Sitesine Hosgeldiniz. Ben Robot Moderatör Olarak Siteden Daha Fazla Yararlanmaniz Için Sitemize Üye Olmanizi Öneririm. Güzel Paylasimlar Diliyorum.

giris  kayit
Altarnatif Linkler: KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ dosyalari,KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ belgeleri, KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ görüntüleri, KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ videolari, KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ planlari, KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ dökümanlari, KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ oyunlari, KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ arsivi, KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ kurallari, KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ videosu, KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ resimleri, KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ dilekçesi
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Beden Egitimi Sitesi Etiketler
KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ

Google Words: KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ Dosyasi, KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ Belgesi, KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ Kurallari, KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ , KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ , KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ Resimleri, KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ , KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ , KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ , KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ , KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ Videosu, KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ Arsivi, KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ ,

||| Etiketler |||

Otomatik Tag
KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ, Beden Egitimi, Spor, KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ, Beden Egitimi Egzersiz Planlari, Beden Egitimi Dersi Yillik Planlari, KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ, Beden Egitimi Dersi Günlük Planlari, Beden Egitimi Dersi Zümre Toplanti Tutanaklari, KPSS’NİN ÖĞRETMEN ADAYLARI ÜZERİNDE OYNADIGI PSiKOLOJİK STRATEJİ

Gitmek istediğiniz yer:  

|Site Map | Arsiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Sitemap XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Yasal Uyari
* This site does NOT store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites. * Bu site ismi verilen dosyaların kendilerini barındırmamaktadır. Sitede verilen linklerin yasalara aykırı kullanımı karşısında oluşabilecek her türlü zarar ve mesuliyetten bedenegitimci.org sorumlu değildir...
Sitemizdeki İçerikler alıntılar içerebilir. Bazı yayınlarda kaynakça bölümü bulunmadığı için bizlerde yayınlarda bunlara yer veremeyebiliriz. İlgili dokümanların kaynakça bilgisini bilenler bize bedenegitimci.org@hotmail.com adresinden iletebilirlerse bizlerde ilgili dokümanları düzenleyerek emeğe saygı göstermiş oluruz.
Bu Sayfa 0.153 Saniyede 25 Sorgu ile Oluşturuldu
Sitemap
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70